האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

שיקום בטונים ע"י חברה מקצועית

שיקום בטונים ע

לאחרונה גוברת המודעות לחיזוק מבנים ושמירה על שלמות התשתיות הקיימות ובישראל החלו ליישם תוכנית כלל ארצית לעמידות מבנים, תמ"א 38. משנת 1980 מיושם בישראל תקן 413 לעמידות מבנים הנדסיים ברעידות אדמה. מבנים שנבנו לפני החלת התקן בישראל, כלומר לפני 1980, עשויים להיות לא בטיחותיים, בעיקר במקרים של רעידות אדמה. אחת הסיבות המרכזיות לחוסר בטיחות זה היא הזנחת בטון. תופעה זו מסוכנת ועלולה להביא לכשלים ונזקים משמעותיים הפוגעים בעמידות המבנה. הדרך לטפל בה היא באמצעות שיקום בטונים.

הזנחת בטון - מקור הבעיה והשלכותיה


מלבד הסיבה הברורה שבטון מועד להיחלש, להיסדק ולהתפורר במרוצת השנים, בתהליך הבנייה קבלנים רבים אינם שומרים על פרופורציות נכונות בין הבטון לבין הברזל השוכן בו. את הברזל מקיפים כחמישה סנטימטרים של בטון, ולכן בנייה בפרופורציות לא נכונות עלולה לחשוף את הברזל לנזקים כמו קורוזיה ואף לגרום לדחיפת הבטון החוצה. בנוסף, בזמן היציקה, הבטון עובר תהליך של ויברציה הנועד להוציא בועות אוויר העשויות "לתקוף" את הברזל ולהזין את החלודה, לכן במידה ובוצע תהליך רשלני של ויברציה ופרופורציות לא תקינות, הבטון מתפרק מהר יותר ומחליש את הברזל -מה שמוביל בסופו של דבר לקריסה של האלמנט. שיקום בטונים נועד לטפל בתופעות אלו, ולהחזיר את מבנה הבטון למצב תקין.

תהליך שיקום בטונים

כאשר הובחנו אזורים חשופים הדורשים טיפול או שיקום בטונים, נדרש איש מקצוע שידע לטפל ולשקם את האזור באופן ראוי ותוך עמידות לטווח הארוך. בשלבים מוקדמים של הבעיה ניתן למגר את החשיפה על ידי הוספה של בטון משופר וחיזוקו. בנוסף, ניתן לבצע פירוק וסיתות בטון, וחיזוק הברזל לעיכוב תהליך הקורוזיה. בשלבים קשים יותר של הזנחה ניתן להוסיף ברזל חדש, אותו בעל המקצוע מעגן לאזור התיקון באמצעות קידוח חורים והדבקה בדבק כימי. לאחר מכן מוסיפים לבטון את כל חומרי הגמר המתאימים על מנת להחזיר את האלמנטים הפגועים למצב הנדרש.

למי פונים?

על מנת לבצע את התהליך בצורה הטובה והבטיחותית ביותר, יש צורך להיעזר בחברה מקצועית ובעלת ניסיון בשיקום בטונים. חברת אבישי בניה ושיקום לוקחת חלק בפרויקטים רבים ומספקת שירות אמין, מקצועי ואדיב לכל לקוחותיה. להשגת תשתית יציבה ועמידה המשקפת אורך חיים תקין של המבנה ניתן לפנות אלינו בכל עת לקבלת שירות מוסמך, איכותי ומקצועי.