האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

על חשיבותו של ממונה בטיחות באתר בנייה

על חשיבותו של ממונה בטיחות באתר בנייה

הבטיחות במקום העבודה שלנו היא הדבר הכי חשוב שיש. יש מקצועות בהם רמת הסיכון גבוה יותר מאשר מקצועות אחרים. כך למשל עבודה באתרי בנייה יכולה להיות עבודה מסוכנת מאוד.

אם אנחנו רוצים לוודא שאתר הבנייה שלנו הוא מקום בטוח לנו ולעובדים שלנו כדאי לנו למנות ממונה בטיחות באתר בנייה. התפקיד של ממונה הבטיחות הוא להבטיח שאתר הבטיחות הוא מקום בטוח שאין בו סכנה או ליקוי בנייה. ככל שאתר בנייה יהיה מקום בטוח יותר כך איכות הבניין שנבנה בו תהיה גבוה יותר והוא יהיה מקום שבטוח יותר לחיות ולגור בו. יש הרבה מאוד נושאים שונים של בטיחות שחשוב לשים לב אליהם גם מבחינה חוקית וגם מבחינת הבטיחות עצמה.

למה חשוב לשים לב לבטיחות של אתרי בנייה?

למה בעצם חשוב לשים לב לבטיחות של אתרי בנייה? בטיחות אתרי בנייה היא נושא מורכב מאוד. אתר בנייה לא בטוח הוא מקום שיכול להוות מקור לסכנות רבות ולאסונות. פועלי בניין רבים יכולים להסתכן בזמן העבודה שלהם בגלל תנאי מזג אוויר קשים או בגלל ליקוי בנייה. כאשר אנחנו בוחרים באופן מודע למנות ממונה בטיחות באתר בנייה עליו אנחנו אחראים אנחנו יכולים להפוך את אתר הבנייה שלנו למקום בטוח יותר. חשוב לוודא שאתר הבנייה הוא אכן מקום בטוח כי אתר בנייה שיש בו ליקוי בטיחות רבים גם לא יקבל אישורים להמשך הבנייה שלו. הקפדה על בטיחות גם תקדם את תהליך הבנייה שלנו וגם תעזור לנו לישון טוב יותר בלילה בידיעה שכולם בטוחים.

איך אנחנו יכולים להפוך אתרי בנייה לבטוחים יותר?

אז איך אנחנו יכולים להפוך אתרי בנייה לבטוחים יותר? יש כללים ברורים מאוד לבטיחות של אתרי בנייה. כללים אלו קבועים בחוק וחשוב לשים לב אליהם כי אי מילוי שלהם מהווה עבירה על החוק שהעונש עליה יכול להיות במקרים קיצוניים קנסות כבדים, הפסקת הבנייה או אפילו עונש מאסר בפועל. אם אנחנו רוצים להפוך את אתר הבנייה שלנו למקום בטוח יותר אנחנו יכולים למנות ממונה בטיחות לאתר הבנייה. התפקיד של ממונה הבטיחות יהיה לאכוף את כללי הבטיחות ולשמור עליהם. כאשר נקפיד באופן מסודר לשמור על הבטיחות של אתר הבנייה שלנו נוכל לקדם את תהליכי הבנייה וגם לזכות ברישיונות בנייה באופן חלק יותר. מי ששומר על בטיחות שומר גם על החוק וגם על איכות הבניין הסופי שהוא בונה – לכן שווה להשקיע בכך.