האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

מבנים ניידים – כמעט כמו פתרון קבע

כיום, כששוק הנדל"ן גובה "קורבנות" ומונע מזוגות צעירים לרכוש דירה משל עצמם, הרי שכל אחד מחפש פתרונות דיור שונים, יש מי שמוצא אותו בדמות מגורים אצל ההורים, אחרים שוכרים דירה ומנסים לחסוך כמה שאפשר, אחרים מחליטים לרכוש פתרון זמני עד שתהיה להם אפשרות לרכוש דירת קבע.

אחד מהפתרונות המדוברים הוא מבנה נייד. אנחנו שמענו לא פעם על שימוש במבנים ניידים הן לצורך משרדי, תעשייתי, ואפילו תיירותי, שכן לא מעט מהצימרים ובקתות הנופש הם למעשה מבנים ניידים. אך כפי שכולנו יודעים, במקומות רבים משתמשים במבנים אלו גם לצורך מגורים, לעיתים קרובות נהוג להשתמש במבנה כפתרון זמני עד שמקום המגורים הקבוע ייבנה או עד שיקבלו אישור לבנייה, ולעיתים הוא פשוט מהווה את מקום המגורים בלי המתנה לפתרון אחר.

השימוש במבנים ניידים הפך פופולארי במהלך השנים, לא רק בגלל שמדובר במבנים שעלותם נמוכה יותר מאשר עלותם של פתרונות דיור קבע, אלא גם בגלל שהם פשוט נוחים ופשוטים לשימוש וכן אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות ורבות של מבנים ניידים, שמשכיחים את הרעיון של קרוואן פשוט אשר בקיץ חם בו ובחורף קר בו. כיום אפשר למצוא מגוון רחב של מבנים ניידים, עם הכנה לתשתיות שונות, כולל מבנים עם מספר חדרים ומקום רב, כך שניתן להכניס ריהוט שונה, יכולים ללון בו מספר אנשים, ובאופן כללי, אנחנו לא תמיד נראה את ההבדל בין מבנה נייד למבנה קבע.

מדוע משתלם להשתמש במבנה נייד, וכיצד בוחרים מבנה כזה

משתלם להשקיע במבנה נייד, למרות שלכאורה מדובר בהשקעה כספית לא קטנה, שייתכן ותגרום לכם נזק ביכולת לחסוך לקראת מבנה קבע. הסיבה היא מאוד פשוטה, אם תחליטו להשקיע במבנה זה, הרי שתוכלו להשתמש בו עד אשר תגיעו לנקודה בה תוכלו לרכוש מבנה קבע, ואז תוכלו למכור את המבנה הנייד או להשכיר אותו. יתרון שני הוא, ששימוש במבנה נייד אפשרי במגוון מקומות, כך אינכם מחויבים להיות במקום אחד, אתם יכולים לבחור איפה להעמיד את המבנה ולשם לקיים את חייכם.

כיצד בוחרים מבנים ניידים? עליכם לשים למספר דברים, ראשית, לגודל של המבנה, אתם צריכים לוודא שהוא מספיק גדול למספר האנשים שאמורים ללון במקום. קחו בחשבון, שאתם רוצים ליהנות מסגנון חיים סביר ומעלה ולא לחיות באזור צפוף ודחוק.

שנית, עליכם לוודא שהמבנה מתאים גם לחורף וגם לקיץ, שאין בו שום בעיה של בידוד חום וקור.

שלוש, כמובן שהמבנה צריך להיות סגור הרמטית, בטוח ומאובטח. כך ששום דבר חיצוני לא יכול להיכנס, להפריע או לסכן אתכם.

ארבע, המבנה צריך להכיל את כל התשתיות או הכנה לתשתיות השונות, חשמל, מים, גז ועוד.

חמש, מן הסתם, המבנה צריך להיות כזה שניתן לנייד אותו בקלות באמצעות רכב או משאית ממקום למקום.