האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

כך תחזקו את בניינכם, בבטיחות ומקצועיות ללא פשרות !

כך תחזקו את בניינכם, בבטיחות ומקצועיות ללא פשרות !

ערים וותיקות כמו תל אביב, ירושלים, רמת גן, חיפה ועוד ערים רבות בישראל הוקמו ונבנו לפני עשרות שנים, הן בבחינת תשתיותיהן והן בבחינת מקומות הדיור בהן (בתים שקיימים ומאוישים עד היום).
בנייה "עתיקה" זו היוותה בזמנו בניה תקנית ונכונה, אך בסטנדרט הבטיחות של ימנו אנו, נחשבים בניינים אלו ללא כשירים ולא בטיחותיים למחייה.
בשנים האחרונות ניתן לראות בבירור מגמה מבורכת של תחזוקת בניינים ישנים לצד תנופת הבנייה הקיימת, כך שגם בניינים וותיקים אשר אינם עומדים בתקנים מחמירים של בטיחות מפני נזקי אסונות טבע כגון :רעידות אדמה, מקבלים את הטיפול הראוי ואת התחזוקה הנכונה לייצובם ולהפיכתם עמידים וחזקים יותר (בעבור בטיחות יושביהם).
שינוי זה מובל על ידי קבלנים, יזמים ואף וועדי בניינים אשר פונים לעירייה בהסכמה משותפת, על מנת לקבל אישור לקיום פרויקט תמ"א 38.
אישור זה מהווה בעצם אסמכתא לשינוי פני הבניין הקיים, תוספת חריגת בנייה מסוימת (על פי הנקבע באישור), תחזוקתו ושיפורו.
 

למה נועד פרויקט תמ"א 38?

יש הנוטים לחשוב כי פרויקט זה נוסד לצורך שיפוץ, שדרוג והעלאת מחירי הנדל"ן בבנייני מגורים מסוימים, אך לא זוהי הסיבה לקיומו של פרויקט מבורך זה כלל !
שכן, פרויקט תמ"א 38 נועד להבטיח את בטיחותם של אלו המתגוררים בבתים ישנים אשר אינם עומדים בתקני הבטיחות המחמירים כנגד נזקי טבע.
 

מה הם היתרונות של פרויקט תמ"א ומי נהנה מהטבות אלו?

בטיחות – בטיחות המבנה ושמירה על חיי הדיירים היא היתרון החשוב והמהותי ביותר, אשר לשמו מתבצע הליך זה ! שכן חיזוק המבנה ותשתיותיו יוכלו להגן מפני רעידת אדמה עתידית.
ההטבות לדיירים – כלל הדיירים בבניין המיועד לקיום פרויקט תמ"א 38, אשר הסכימו וחתמו על אישור הפרויקט וביצועו, ייהנו ממספר הטבות, והן : שיפוץ ושדרוג הבית, תוספת בנייה והרחבת המבנה, שדרוג הבניין ובכך העלאת ערך הדירות, בטיחות אישית, נראות הבניין וטיפוחו.
ההטבות לקבלן המבצע את הפרויקט – הקבלן המבצע יקבל דירה או מספר דירות מסוים בבניין בו יקיים את הפרויקט (כתמורה לעבודתו ).
 

תמ"א 38, מה הוביל לשינוי בתפיסתו כהליך מבורך ומתבקש?

את היתרונות וההטבות האפשריים כתוצאה מיישום פרויקט זה הבינו תושבי העיר רמת גן כבר לפני שנים, על כן ניתן להגדיר את העיר רמת גן כ"עיר מובילה" בפרויקטים של תמ"א 38 רמת גן.
בעיר רמת גן מתנהלים פרויקטים רבים לשינוי ותחזוקת מבנים על ידי קבלנים ויזמים אשר פועלים נמרצות לקבלת אישורי תמ"א 38 לבניינים ישנים ומסוכנים, בהם יוכלו לבצע שינוי בטיחותי הכרחי ומהותי.
הבחירה בקיום פרויקט תמ"א 38 (באישור העריה) הינה בחירה מבורכת אשר משתלמת בסופו של יום לכל הצדדים הנוגעים בתהליך זה.