האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

כיצד לבחור חברת בנייה

כיצד לבחור חברת בנייה

מה עושים כאשר מניפת אפשרויות  פתוחה לעיניכם לרווחה? עוברים קפל קפל ובוחנים בעיון ובקפידה כל אחד מהם. שימת לב לפרטים עקרוניים חשובים היא ערובה לבחירה בחברה מקצועית ואמינה. באופן טבעי ומתבקש המקום המועדף לחיפוש חברות בנייה אופציונאליות הוא – רשת האינטרנט. במנוע החיפוש העיקרי, גוגל, ניתן להתוודע אל חברות שונות ולקבל הצעות מחיר.

על מה לשים לב?

1. חפשו חברה המתמחה בבניית בתים מהסוג שאתם מתכננים לבנות או לשפץ.
2. בקשו דוגמאות לבנייה או לשיפוץ שביצעה החברה המבוקשת בעבר.
3. חפשו באופן ממוקד את חברת הבנייה המתמחה בסוג המבנה – או אולי הפרוייקט- שאתם עתידים לבצע.
4. בקשו אישורים המעידים על מקצועיותה של החברה.
5. בקשו המלצות על לקוחות של החברה. בקשו מדגם אקראי ולא רק מי ששלחו מכתב הוקרה.

האם גם אתם ירוקים?

אם אתם שוחרי איכות הסביבה, חפשו חברה שמתחייבת לשמור עליה, משתמשת בחומרים ממוחזרים ( שאיכותם אינה נפגמת בשל היותם ממוחזרים). מי שעבורם שמירה על הסביבה ומניעת זיהומה הן תנאים הכרחיים, ודאי יתמקדו בחברות המעידות על עצמן והיכולות להוכיח כי הן מקפידות על נושא זה הן בתפיסתן העקרונית והן באופן מימושה הלכה למעשה באתר הבנייה.

שיעורי בית

לפני שכירת חברת בנייה חשוב לעשות שיעורי בית על אודותיה בכלל ועל המידה שבה היא שומרת ומקפיד על בטיחות, לרבות אבטחת בטיחות עובדיה באתר הבנייה, בפרט.
מומלץ לבקר באתרי בנייה שבה מועסקים עובדים מטעמה, שוחחו עמם. שימו לב האם ננקטים אמצעי בטיחות בכלל ובגבהים בפרט. חשוב לברר האם מפקח הבנייה מטעמה הוא איש מקצוע הבקיא בכל ההיבטים הכרוכים בבנייה.

חשוב לוודא האם יש לחברה מנגנון מובנה ומסודר למניעת ליקויי בנייה ולטיפול בליקויים המתגלעים בשלבים השונים. האם בדיקת איכות הבנייה מהווה חלק בלתי נפרד ממחויבותה של החברה כלפיכם.

גם החברה הטובה ביותר עלולה "לפשל" פה ושם, לכן לפני שאתם מקבלים את הבית המוגמר מידי החברה ובכך מביעים, הלכה למעשה, הסכמה לאיכות עבודתה, מומלץ לשכור את שירותיה של חברת בדיקה חיצונית, אובייקטיבית, נטולת אינטרס ופניות, שתערוך עבורכם בדק בית ותפרט, בכתב, את ממצאיה. לבדיקה מקצועית יסודית עשויה להיות השפעה מכרעת אל בטיחות הדיירים ובנוסף – העדר ליקויים מעלה את שווי הנכס. חשוב ולגיטימי ליידע את חבת הבנייה כי בסוף העבודה שלה אתם מתעתדים לשכור שירותי בדיקה חיצוניים. לידיעתה מראש את כוונתם להסתייע בשירות זה עשויה להיות השפעה על טיב עבודתה ואיכותה.

בין ההיצע לביקוש

ביקור באתרי חברות הבנייה מאפשר לכן להתוודע אל הפרויקטים השונים שהיא ביצעה ולקבל מידע רלוונטי נוסף. מאחר שעומד לרשותכם מבחר גדול של חברות בנייה אין לכם, כלקוחות פוטנציאליים של אחת מהן, כל קושי להשוות, להתמקח, לקבל את ההצעה המשתלמת לכם ביותר.