האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

טיפים לבניית בית פרטי

טיפים לבניית בית פרטי

אם אתם עומדים להתחיל פרויקט של בניית בית פרטי ואפשר לומר אפילו להגשים חלום. בחרתם כבר קבלן, מהנדס ואדריכל, אך אתם מוצאים את עצמכם עם הרבה שאלות, מחשבות ורעיונות לגבי הבית – איך תרצו שיראה, על מה כדאי או לא כדאי לוותר והכי חשוב, איך עושים הכל בעת בניית הבית בכדי לחסוך הוצאות עתידיות בגלל דברים שלא חשבתם עליהם מראש.

אנו יודעים כי בניית בית הינה הוצאה גדולה, אשר בדרך כלל עושים פעם בחיים ולכן חשוב שהתהליך ייעשה בצורה מחושבת ונכונה.
לפני שמתחילים את התהליך חשוב מאד להגדיר מראש איך הייתם רוצים שיראה הבית שלכם – להפוך את החלום למציאות. איך הבית יהיה מעוצב, כמה חדרים תרצו, מה החדרים החשובים יותר או פחות מבחינתכם וכמובן – התאמת החלום לתקציב.

בנוסף, חשוב מאד להוסיף לתקציב עבודות גימורשונות אשר אמנם יכולות להראות כהוצאה שניתן לעשות בהמשך, אך בעצם יוזילו את מחיר התחזוקה השוטפת של הבית.

איטום הבית

בתים פרטיים סובלים פעמים רבות מרטיבות קירות ותקרה. תיקון של רטיבות בקירות לאחר הפגיעה יקר יותר מאשר לעשותו כחלק מתהליך הבנייה ובנוסף חוסך כאבי ראש מיותרים.
ישנם היום דרכים רבות לאיטום נכון של הבית, לכן מומלץ לבדוק את הנושא היטב ולמצוא ביחד עם הקבלן את צורת האיטום הנכונה ביותר עבורכם.

גינה

הכינה הינה חלק חשוב ובלתי נפרד מהבית. חשוב מאד להחליט מראש כיצד אתם רוצים שתראה הגינה שלכם בכדי למלא את הקרקע באדמה מתאימה לדרישותיכם, אם זה לצורך גידול צמחים, דשא סינטטי או מסלעות.

הדברה

ישנם מזיקים רבים אשר ניתן להימנע מהגעתם לביתנו בעזרת אמצעים שונים כבר בעת הבנייה, למשל, יצירת רשתות בחלונות למניעת כניסת חרקים שונים, פתרונות שונים להרחקת יונים, אשר אוהבות לקנן במיוחד בבתים פרטיים. ישנם פתרונות מגוונים להרחקת היונים וציפורים אחרות כגון: רשתות להרחקת יונים, דוקרנים וכד' אשר גם אותם מומלץ להרכיב לפני הכניסה לבית בכדי לחסוך בעלויות תחזוקה עתידיות.


לסיכום,

מאחר ובניית בית כוללת בתוכה משתנים רבים, אשר חלקם לא צפויים מראש, מומלץ להכין רשימה מסודרת של כל מה שתרצו שיהיה בבית ובנוסף את עלות בעלי המקצוע. כאשר התקציב מחושב בצורה נכונה אנו נמנעים מעצירות בנייה אשר קשורות לתקציב ותהליך הבנייה עובר בצורה הרבה יותר נעימה.

לצורך חישוב נכון מומלץ להיעזר בקבלן הבניה אשר מנוסה במחירים ובמשתנים אשר יכולים להשפיע על העלויות.