האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

היתרונות של חימום תת רצפתי בבית חדש

בניית בית חדש או שיפוץ בית קיים מהווה הזדמנות להתקנת חימום תת רצפתי. לחימום כזה יתרונות ייחודיים ההופכים סוג חימום זה לכדאי, מועיל ומשתלם מבחינות שונות:

 1. מערכת חימום תת רצפתי היא בטיחותית.
 2. קל להתקין את המערכת וקל להפעילה.
 3. המערכת אינה מייבשת את האוויר כמו שמזגנים המחממים את המתחם מייבשים ועלולים לגרום לכאבי ראש ואף לסחרחורות, ליובש ולצימאון.
 4. היא אינה תופסת מקום ומייתרת את הצורך לתכנן את מיקומה במתחם שאותו היא מחוממת, כפי שנדרש, לדוגמה, לתכנן את מיקום הצבת תנור גז או תנור חשמל.
 5. זו מערכת חסכונית בחשמל היות שפשוט וקל לקבוע את הטמפרטורה הרצויה בכל אחד מחדרי הבית ומתחמיו, ובכך חוסכים בחשמל וכמובן- בכסף.
 6. היא מתאימה במיוחד לחדרי ילדים, שם נושא הבטיחות הוא מרכזי. נעים לדרוך על רצפה שהחימום שלה הוא תת רצפתי גם ברגליים יחפות.
 7. המערכת מותאמת לתקני בנייה בינלאומיים מה שמהווה ערובה לאיכותה ולבטיחותה.
 8. חשוב לרכוש את המערכת מחברה שנותנת עליה אחריות לכל החיים.
 9. עלויות ההתקנה שלה נמוכות.
 10. מדובר במערכת שהשימוש בה אינו כרוך בעלויות תחזוקה- מערכת שאינה מתבלה.
 11. ניתן לעצב את הבית באופן חופשי המייתר את הצורך להתחשב במיקומה של המערכת.
 12. בעוד חימום בתנור או במזגן מחממים בעיקר את האזור הקרוב להם, חימום תת רצפתי מחמם באופן אחיד ושווה את כל הבית או את כל המתחם שברצפתו מותקנת המערכת.

מאחר שמדובר באחת המערכות החשובות והמרכזיות בבית והיות שמערכת זו אמורה לשרת אתכם במשך שנים רבות, חשוב להידרש אל בחירת מערכת החימום באופן מושכל ולאחר בדיקת  כדאיות ותועלת מהתקנתה.

חשמל או מים?

חימום תת רצפתי מתבצע באחת משתי שיטות- על חשמל או על מים. חשוב לדעת כי מקורות ואמצעי החימום במים מגוונים יותר מאשר חשמל והם כוללים: סולר, גז ואנרגיה סולארית.
על מנת ליהנות ממערכת חימום טובה ואפקטיבית זו חשוב לתכנן אותה בשלב תכנון הבית, מה שעלול להקל על העבודה להוזיל את עלויותיה ולא לגרום אי נוחות העלולה להיגרם מהתקנת מערכת כשהבית כבר בנוי או משופץ.

על מנת לבחור במערכת הטובה ביותר בשקלול כל הנתונים הרלוונטיים חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים ומנוסים וכמו כן להידרש גם אל חסרונותיה של המערכת, אף שיתרונותיה עולים לאין שיעור על החסרונות.

בשורה התחתונה: כאשר בוחרים לחמם את הבית באמצעות מערכת חימום תת רצפתי בוחרים בשיטות חימום איכותית ובטיחותית המאפשרת ליהנות מהחום שהיא מייצרת. היא מאפשרת גם לישון בשקט בתחושה ובידיעה כי הילדים מוגנים ובטוחים בחדריהם הפרטיים בשוכבם ובקומם.