האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

הגיע הזמן לשפץ את הבית

הגיע הזמן לשפץ את הבית

רוב בעלי הבתים יצטרכו בשלב מסוים לשפץ את הבית. אפילו שיפוץ של דברים קטנים בבית יעזור לשמור על ערך הבית, במיוחד אם חושבים על מכירתו בעתיד.
אבל, האם יצירת חדר אמבטיה יפהפה או בניית מטבח מארץ החלומות, יכולות לגרום לכם להתחרט על הרגע שבו החלטתם לשפץ? ובכן, כן.
ציפיות גבוהות, תקציבים שהולכים ותופחים, גדוד של עובדים זרים שנכנסים ויוצאים מהבית שלכם, וחוסר יכולת להגיע סתם לברז המים – יכולים לשגע כל אחד. אז מה לעשות כדי לשפץ את הבית בדרך נעימה ולא מלחיצה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

טיפים שיעזרו לכם לשרוד את שיפוץ הבית
 

1. בחרו את הקבלן הטוב ביותר
בין אם השיפוץ הוא גדול או קטן, יש דרכים מסוימות לעבוד עם קבלנים כדי שהשיפורים בבית יענו על הציפיות שלכם. כאשר מדובר בדירה בבניין שעומד לעבור שיפוץ במסגרת תמ"א 38, דיירי הבניין יחתמו יחדיו על הסכם עם קבלן מתאים, בהתאם לחוקי המדינה שמבקשת לעודד חיזוק של מבנים ישנים, כך שיוכלו לעמוד בפני רעידות אדמה. אבל, אם מדובר בשיפוץ בתים פרטיים, חשוב לבחור בקבלן הנכון לפרויקט שלכם. הנה כמה עצות לבחירת קבלן מתאים:

  • בקשו הצעות לשיפוץ ממספר קבלנים. אף פעם אל תשכרו את שירותיו של הקבלן הראשון שמגיע אליכם.
  • וודאו שמדובר בקבלן מורשה ומבוטח ושהוא מעסיק עובדים לפי חוקי העבודה.
  • קבלו המלצות רבות. חברה קבלנית טובה תיתן לכם כתובות ושמות של פרויקטים שהיא השלימה לאחרונה. הלקוחות הקודמים ישמחו להציג בפניכם את עבודת הקבלן, כך שתוכלו להתרשם מרמת המקצועיות שלו.
  • תמיד כדאי לדאוג לחוזה ברור שיפרט את פרטי עבודת השיפוץ בבית שלכם. הקפידו שבחוזה יופיעו תאריכי ההתחלה והסיום המשוער של השיפוץ, עלות החומרים ועלות העבודה. אל תסתפקו בהסכם מילולי, הקפידו על הסכם כתוב וחתום על ידי שני הצדדים.

2. היו מציאותיים
חדר אמבטיה פצפון כנראה לא יוכל להפוך לחדר אמבטיה מרווח ושטוף שמש. לכן, כדאי לעבוד עם מה שיש. דפדפו בכתבי עת ובאתרי האינטרנט וחפשו חדרי אמבטיה יפים בגודל של החלל שלכם. אולי לאמבטיה שלכם יש פוטנציאל להפוך לספא נעים ומפנק, גם אם החלל הוא מצומצם.

3. החליטו על תקציב הפרויקט
החליטו על התקציב ואז הוסיפו לו עוד 10 אחוזים להוצאות בלתי מתוכננות. בקרו בחנויות ובאולמות התצוגה ורשמו לעצמכם מחירים. בדקו מה אתם יכולים לקנות חדש ומה אפשר רק לשפץ ולחדש. הוסיפו לתקציב גם את העלויות של העבודה והחומרים ונסו לא לחרוג מהמסגרת התקציבית.

4. הכינו את עצמכם לעיכובים ולדחיות
ארונות המטבח שהזמנתם יוכלו אולי להגיע רק בעוד חודש או חודשיים, אבל בניית ארונות מותאמים אישית תיקח זמן רב יותר. קחו זאת בחשבון. אתם כבר יודעים שלפי חוק מרפי הגוון המושלם ביותר של גרניט למשטח חדר האמבטיה לא יהיה במלאי כאשר תבחרו בו. או שריצוף הצפחה בצבע הפחם שהזמנתם, יגיע בגוון ירוק. גם מחסור בעובדים מיומנים גורם לעיכובים. קחו כל זאת בחשבון כאשר אתם נכנסים לעבודת שיפוץ, ואל תשכחו שאין כאן ניסים, אבל בסופו של דבר, תוכלו ליהנות מבית משופץ שיהיה מקום נעים לכול בני המשפחה.