האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

גינות מעוצבות בבתים פרטיים

גינות מעוצבות בבתים פרטיים

אם בשנות התשעים היינו עדים לאלפי גינות פרטיות וגינות השייכות לבנייני מגורים אשר נראות כאסופה של זבל ולכלוך של השכנים, הרי שכיום נותרו אך מעט גינות אשר אינן מטופחות ואינן מושקעות על בסיס קבוע. גם אלו אשר ידם אינה משגת לעצב את גינת הגן באופן מרשים ויצירתי, ייחודי ובעל מעוף – שומרים על תחזוקה שוטפת של גינה יפהפייה ונקייה.

כיום כבר נפוצה ההבנה כי הגינה מהווה חלק מהבניין או הבית בדיוק כמו כל חלק אחר והזנחתה משפיעה באופן ישיר על מראה הבית הכללי. על מנת לעצב את הבית כולו יש צורך לכלול גם את עיצוב הגינה ואת השפעתה על מראה הבית. למעשה, בית שגינתו אינה מטופחת הוא בית שחלק ניכר מהשטח שלו אינו מנוצל כראוי. גינת הבית יכולה לשמש מקום לבילוי ואירוח, לספורט והנאה. יתרה מכך, עיצוב גינה מסייעת להעלאת ערך הדירה.

שיקולים מהותיים בעיצוב בית פרטי

בבניית בית פרטי חשוב לקחת בחשבון את שטח הגינה ולבסס עליו חלק ניכר מהתכנון. למעשה, השטח החיצוני של הבית, הוא שטח הגינה, יכול להיות לתועלת משמעותית כאשר הוא מתוכנן כהלכה. אנשי מקצוע כאדריכלים מנוסים אמונים על תכנון נכון של השטח עד לרמת הפרט. תכנון השטח כולל למעשה את בחינת כל הצרכים של דיירי הבית באשר הם והתאמת שטחי החוץ והפנים לצרכים הייחודיים להם.

משפחות בעלות מספר גדול של ילדים או כאלה האוהבות מרחב בתוך הבית יעדיפו מן הסתם להשתמש ברוב השטח הקיים על מנת להקים עליו את הבית. משפחות אחרות יעדיפו להקים בשטח הגינה מקום לברביקיו, משחקי חצר, בריכה או כל שימוש אחר. על מנת להבין מה הם הצרכים הייחודיים של בני הבית וכדי לתכנן בית פרטי בצורה הכוללת את כל צרכיהם של בני הבית בתכנון חשוב לשבת עם איש המקצוע ולרכז בפניו את כל הצרכים הייחודיים למשפחה.

היתרונות בשיחה משותפת עם איש מקצוע על ניצול שטחי הבית והשטחים החיצוניים כגון שטח גינה של בית פרטי  - הינה שיחה רבת משמעות ולו משום שאיש המקצוע יידע לשאול את השאלות הנכונות, לבחון את הצרכים המסוימים של בני הבית ולהתאים את התשובות המקצועיות הדרושות להם. כמו כן, אדריכל יידע אילו אנשי מקצוע יש לזמן על מנת לענות על שאלות שהוא בכוחות עצמו אינו יכול לענות עליהן, דוגמת שיקולים בעיצוב הגינה ועוד.