האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

בניית בית וצמצום עלויות

בניית בית וצמצום עלויות

בניית בית כרוכה בעלויות רבות. עם זאת תכנון מושכל מאפשר חיסכון בעלויות וצמצומן באופן משמעותי. בין אם אתם בונים באמצעות קבלן זה או אחר, יש דברים שחשוב לקחת בחשבון. עם כל חשיבות ההכרח לחסוך- ודאי לא נכון לחסוך במרכיבים שיש להם השפעה ישירה על הבטיחות ואל הביטחון.  ניתן ואפשר לחסוך בחומרים  שבהם ניתן להעדיף את היותר זולים מבלי שהדבר יפגום באיכות הבית.

טיפים לצמצום עלויות:

  • רצוי להשתמש בחומרי בנייה ממוחזרים. אין בעובדת בהיות חומר ממוחזר ביטוי להעדר איכות. חומרים ממוחזרים רבים אינם נופלים באיכותם מחומרים שאינם ממוחזרים. העדפת החומר הממוחזר נובעת מעלותו המפוחתת.
  • שימוש בחומרים איכותיים. החיסכון יימדד לאורך זמן. חומרים איכותיים יחסכו מכם צורך לשלם עבור תיקונים העלולים להידרש כתוצאה משחיקה או קלקולים העלולים לחול בחומרים פחות איכותיים.
  • תכננו בקפידה את הבית שלכם. חשוב לכלול בו את כל מה שמהווה עבורכם MUST (במידה שהתקציב מאפשר).  אם הבית יהווה עבורכם גם מקום עבודה, חשוב לייחד בו מתחם שיהווה סביבת עבודה, שבה יהיה ניתן לעבוד בתנאים נוחים.
  • קבעו את התקציב העומד לרשותכם. ערכו תמחור מדויק של כל חומר. חשוב להסתייע בשירותיו של איש מקצוע שיודע לתמחר את כל מרכיבי פרוייקט הבנייה.
  • בדקו אפשרות לרכוש קרקע משותפת (מגרש כפול). זה עשוי לחסוך כסף רב הן בעלויות הקרקע והן בעלויות הבנייה.
  • שכרו רק את שירותיהם של בעלי מקצוע מוסמכים, עם תעודות וקבלות על יכולות מוכחות, עם רשימת ממליצים.

 

האם כדאי לשכור שירות של מפקח בנייה?

לא כל מה שכרוך בהוצאה הוא בהכרח סעיף שניתן לחסוך בו או לוותר עליו. לדוגמה- מפקח בנייה מקצועי. התועלת שעשויה להביא נוכחות קבועה ומתמדת של מפקח בנייה באתר הבנייה ופיקוח קפדני והדוק על כל שלבי הבנייה ועל כל אחד מהעובדים עשויה להצדיק את עלות השירות שלו. בחישוב פשוט ניתן להיווכח איזה סכום עשוי להיחסך לכם כתוצאה מנוכחותו ובעיקר- מה הוא המחיר שעלול להיגבות מכם אם וכאשר הבנייה תיעשה בהעדר מפקח מטעמכם.

בניית בית היא תהליך ממושך. מעורבים בה אנשים וחומרים רבים. גם אם אתם סומכים על יושרם והגינותם של העובדים, אתם ודאי לא רוצים להעמיד אותם במבחן אמינות של יושר ויושרה. נוכחות של מפקח תמנע אפשרות ניצול לרעה של האשראי שלכם או של העדר נוכחותכם באתר הבנייה.

 

תכנית קשיחה או ניתנת לשינויים?

אף שמקובל להניח, כי כל תכנית היא בסיס לשינויים ואף שייתכנו שינויים, אם בשל אילוצים שונים ואם מרצון ( פתאום מתחשקת לכם תוספת על פי דוגמה שהייתם עדים לה בביתו של מי מחבריכם...) חשוב מאוד להיצמד לתכנית מקורית שלך האדריכל. ברור כי כל שינוי עלול לגרום בהכרח לגידול בעלויות הבנייה. בעצם ההיצמדות לתכנית המקורית יש משום חיסכון.