האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה

אחת ההשקעות הגדולות ביותר שרבים עושים במהלך חייהם היא רכישת בית, ועל אף שביתו של אדם הוא מבצרו, אף מבצר אינו חסין בפני נזקים בלתי צפויים. סכנות עלולות להתרחש במפתיע ובהרף עין לקחת איתן את ההשקעה הכספית הגדולה ביותר שעשינו במהלך חיינו כל הדרך עד לטמיון. הפחד לאבד את כל שעמלנו עליו בזיעת אפינו במשך שנים רבות הוא גדול, אך האם אפשר למנוע מצבים כאלו של סיכונים? התשובה לכך היא לא, אבל מה שכן אפשר לעשות הוא להיות מוכנים.

לביטחונות יש יתרונות
 

כדי להגן על עצמכם ועל המבנה שבו אתם גרים קיים ביטוח שנקרא ביטוח מבנה המכסה נזקים שנגרמו למבנה עצמו (קירות, תקרה, רצפה וכן הלאה) כמו גם לחלקים הצמודים לו (מחסן, מרפסת חשמל, אינסטלציה ועוד). כתוצאה מסיכונים בלתי צפויים כמו למשל אסונות טבע, שריפות, פיגוע חבלני וכדומה. בנוסף, הפוליסה תכסה גם הוצאות עקיפות שנגרמו כתוצאה מהנזק כמו למשל פינוי הריסות, החזר שכר דירה על תקופת שיקום המבנה, תשלום ליועצים, עלויות שמאי וכדומה. הפוליסה מקנה גם ביטחון נוסף ביחסה לנזקים בבניין משותף, וכתוצאה מכך, עובדת היותכם מבוטחים תעזור לכסות את חלקכם היחסי במקרים בהם הפגיעה בבניין הפכה את דירתכם ללא ראויה למגורים.

חשיבותו של ביטוח למבנה

חשיבותו של ביטוח אינה משתמעת לשתי פנים ולא סתם שורש המילה נגזר ממילה בעלת חשיבות אחרת והיא ביטחון. החיים אינם צפויים ומלאי הפתעות, לטוב ולרע, וכדי להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר אנו צריכים להיות תמיד מוכנים. כאשר אנו מבטחים את המבנה בו אנו גרים אנו יכולים להרגיש בטוחים ולדעת כי גם אם יגרם נזק בלתי צפוי, אנו נקבל את הפיצוי המתאים, לעומת מצבים של היעדר ביטוח. כאשר איננו מבוטחים והחיים מפגישים אותנו עם סיכונים שלא צפינו מראש, אנו עלולים להישאר ללא קורת גג מעל ראשינו וללא המשאבים הנחוצים שיעזרו לנו לביצוע התהליכים השיקומיים.

ביטוחי מבנים- איך בוחרים את הביטוחים המתאימים?

ביטוחי מבנים מיועדים לכל אלו אשר בבעלותם דירה, בית צמוד קרקע, בניין מגורים או כל נכס אחר. חשוב לציין כי לפני חתימה על פוליסה כזו או אחרת כדאי לבדוק טוב על מה אתם חותמים ומה החברה המבטחת מציעה לכם ביחס למתחרים. בכל מקרה, לפני חתימה כדאי להעריך את הסיכונים הצפויים למבנה שלכם באופן אישי ולהתאים את הביטוח להערכת הסיכונים. כך למשל אם הנכם מתגוררים בקרבה לים או לכל מקור מים אחר, מוטב כי תבטחו את המבנה בפני שיטפונות והצפות, ואם הנכם מתגוררים בקרבת יער או חורש טבעי, דאגו לבטח את הנכס בפני שריפות. כמו כן ישנם סוגי ביטוחים המתאימים באופן ספציפי לבנייני מגורים ואחרים יותר רלוונטיים לבתים פרטיים.

ומה עם המחיר?

כמו בתחומים רבים גם מחירי הביטוחים משתנים בין חברה לחברה ותלויים בגורמים נוספים כמו למשל סוג הפוליסה וסוג הפיצויים, לכן לפני שאתם מגיעים להחלטה, מוטב כי תתייעצו לגבי סוג השירות לו אתם זקוקים. בנוסף, לפני שאתם מחליטים, חשוב כי תוודאו מהי שיטת הפיצוי של הפוליסה והאם הפיצוי מכסה את כל הנזקים והסיכונים הנחוצים. כמובן שאת המחירים אפשר להוזיל על ידי קיצוץ בסעיפים קטנים בהם אין לכם צורך, אולם קחו בחשבון שצעד כזה הנו לקיחת סיכון אשר עשוי לעלות ביוקר בעתיד.