האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

איטום גגות מרוצפים ללא הרמת הריצוף

בעלי דירות עשויים להתמודד לא אחת עם כשלים שונים שבוצעו באיטום הגג המרוצף, כשלים אשר מובילים למפגעים ולנזקים שפוגעים לא רק באיכות החיים ובשגרה, אלא גם בכיס. אם זהו המצב שבפניו אתם עומדים, סביר להניח שניסיתם (או שאתם שוקלים לנסות) לאתר בעצמכם את מקור הנזילה כדי לטפל בה באופן נקודתי ולהימנע מפעולות מקיפות ויקרות הרבה יותר. כאשר ניסיון זה, לפעול באופן ממוקד, הוא ניסיון שאינו צולח, אתם עשויים להסיק שהדרך היחידה לפתור את הבעיה היא פשוט לפרק את הריצוף הקיים ולבצע את האיטום מחדש. בפועל זוהי בהחלט אפשרות טובה מאוד, ואנשי מקצוע רבים אף ימליצו לכם עליה ויציעו להרים את הריצוף ולאטום את השטח עם יריעות ביטומניות. אם אתם מעוניינים לבחון אפשרות של איטום גגות מרוצפים ללא הרמת הריצוף, זוהי בהחלט אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם.

פתרון חלופי בר ביצוע

מי שמעוניין באפשרות של איטום גגות מרוצפים ללא הרמת הריצוף חשוב שיבין שהוא יכול לעשות את זה בהחלט. אם זוהי הדרך שבה תבחרו, הרי שאיש המקצוע שיגיע לביצוע המלאכה יניח ריצוף חדש מעל לשכבת האיטום העליונה הקיימת. באופן הזה תוכלו בהחלט לחסוך לא מעט כסף, שכן הרמת הריצוף ופינויו יעלו לא מעט. העובדה שמדובר בשיטת עבודה זולה יותר היא ככל הנראה זו שמסבירה מדוע בעלי דירות רבים כל כך מעדיפים אותה על פני חלופות אחרות, ובוודאי על פני אפשרות של פירוק מרצפות. זהו פתרון מצוין לטווח קצר יחסית כ-5 שנים, כך שאם תרצו פתרון לטווח ארוך יותר תצטרכו להתמודד עם העלות הגבוהה של פירוק מרצפות, ביצוע איטום מחדש והרכבת מרצפות חדשות. ההחלטה, בסופו של יום, היא כמובן ההחלטה שלכם, האם תרצו להוזיל את העלויות כרגע ולבחון אפשרויות נוספות בעוד כמה שנים, או לטפל בבעיה מהיסוד כבר עכשיו, בעלות גבוהה יותר באופן יחסי.

חיסכון בעלויות - ובזמן

כפי שהדגשנו, איטום גגות מרוצפים ללא הרמת ריצוף הוא חסכוני מאוד בעלויות. אם נשקול את האפשרות החלופית הרי שמדובר בפירוק הריצוף, בפינויו מהמקום, בהוספת שכבת מילוי ובריצוף חדש במקום זה שהוסר. העלות של אפשרות זו היא בהחלט גבוהה יותר, ואל תשכחו שגם הריצוף החדש והמלט שיידרש הם יקרים כשלעצמם. אם כן, הבחירה באיטום הגג ללא הרמת הריצוף הקיים יכולה להשפיע על המחיר בשיעורים גבוהים, ואפילו להגיע להפרש של כ-40%. כאשר מדובר בגג גדול מאוד ההפרש במחיר יהיה גדול אף יותר מכך, שהרי השטח שנדרש לריצוף מחדש הוא גדול יותר והעבודה כולה תהיה רבה יותר. היתרון הנוסף והחשוב הוא הזמן. כפי שהמחיר הכללי של עבודה מסוג זה הוא נמוך יותר, כך גם נדרש זמן קצר יותר לביצוע המשימה, ועם זאת גם תתמודדו עם הרבה פחות רעש ולכלוך.