האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

שיפוץ בניינים והדרך לעשות מזה כסף

מה עושים אם אין כסף לקנות דירה חדשה? מוצאים פתרונות יצירתיים.
אם יש בבעלותכם דירה ישנה תוכלו בקלות, ובסכום מופחת משמעותית מקנייה של דירה חדשה, לשפץ אותה ולבחור האם להמשיך לגור בה או למכור אותה וליהנות מהרווח.

אז כמו שאמרנו, אחת הדרכים היצירתיות להרוויח היום היא שיפוץ בניינים. נראה שמחירי הדירות לא מתכוונים לעצור בזמן הקרוב ובעזרת קניה ושיפוץ של דירות יד שניה ניתן להרוויח סכומים נכבדים שיכולים להגיע עד מאות אלפי שקלים לעסקה.

איך זה מתבצע?

השלב הראשון במשוואה הוא לדעת כמה כסף יש לכם על מנת לרכוש דירת יד שנייה, אתם יכולים בשלב הראשון להתמקד בדירת שני חדרים או חדר אחד במידה ויש לכם סכום נמוך יחסית, ניתן גם לבקש משכנתא מהבנק (אשר אותה נכסה בעזרת המכירה לאחר סיום השיפוץ).

לאחר שהבנו מה התקציב שלנו, נתפנה לשלב השני שהוא חיפוש הנכס, אם אפשר, לא נשתמש בשירותי תיווך כדי לחסוך עלויות ולהגדיל רווחים. מומלץ לחפש באתרים דוגמת יד 2 ודומיו, ניתן גם לחפש מציאות בעיתון, בדגש אפילו על דירות ובניינים במצב רע, כיוון שדירות כאלו ניתן לרכוש יחסית בזול ולהרוויח יותר אחר כך.

איתרנו את הנכס, מה עכשיו?

קודם כל להתמקח!
המוכרים של נכסים ירודים בד"כ להוטים למכור ובשבילנו – הזדמנות טובה לקבל מחיר טוב.
ככל שתצליחו במשימת המיקוח, כך תרוויחו אחר כך.
כשתמצאו את המחיר הנוח והנכון מבחינתכם אל תחתמו עדיין, חכו עם זה, יש עוד שלב לפני החתימה.

הבא את המומחה

בשלב זה אנחנו מתחברים לקבלן שיפוץ בניינים שמגיע איתנו לראות את הנכס, עושה סיבוב ובודק את הליקויים, אפשר לבקש ממנו אפילו להוציא דוח ליקויים ואם הוא יהיה נחמד אפשר לבקש ממנו "לנפח" קצת את הדוח עוד יותר, בנוסף סוגרים איתו על מחיר השיפוץ  מראש.

את הדו"ח הזה נביא לבעל הדירה, ננצל את ההזדמנות כדי להתמקח עוד קצת, לא יכול הזיק לציין את כל הבעיות והתיקונים שצריך לבצע בדירה, אולי נצליח לקבל מחיר טוב עוד יותר.

מזל טוב! ועכשיו לשיפוץ..

סוף סוף, העסקה נסגרת, אפשר להתפנות לשיפוץ הבניין/דירה – הקבלן מגיע עם הפועלים, לוקח כמה שבועות/חודשים תלוי ברמת השיפוץ הדרוש, המסובכות וההשקעה הדרושה ועוד, לאחריו מקבלים דירה חדשה, זה הזמן לפרסם אותה למכירה! הכניסו את המחיר ששילמתם על השיפוץ לתמחור והוסיפו עוד כ 100-200 אלף ותראו איך יקפצו עליכם כאילו אתם מוכרים בחינם, אם השיפוץ באמת טוב והדירה נראית טוב ובמיקום נהדר תוכלו לקבל אפילו הרבה יותר.

בהנחה ולא עבר הרבה זמן מאז שלקחתם את המשכנתא ומכרתם את הדירה – אז גם לא הפסדתם הרבה כסף מהמשכנתא, תוכלו לכסות אותה במהירות.